نکات کلیدی در عکاسیِ ملک برای فروش و اجاره

۲۴ بهمن , ۱۳۹۶ 0 نظر

در عصر اینترنت و بازار داغ آن، مردم کارهای خود را به صورت اینترنتی انجام می‌دهند. بیشتر افرادی که به‌دنبال خرید یا اجاره‌ی ملک هستند قبل از هر کاری به آگهی‌های اپلیکیشن‌ها و وبسایت‌های املاک سر می‌زنند. به‌همین‌دلیل اضافه کردن عکس‌‌های باکیفیت و مناسب بهترین راهِ تجسم خانه برای متقاضیان ملک است.

نیازی نیست از یک عکاس حرفه‌ای کمک بگیرید. شما می‌توانید با یک دوربین معمولی و کمی تمرین عکس‌هایی با کیفیت بالا تهیه کنید، عکس‌هایی که نقاط مشخصی از خانه را برجسته کند و سبب فروش سریع آن در بازار مسکن شود. در این مقاله به بررسی نکات کلیدیِ عکاسی از املاک‌ومستغلات خواهیم پرداخت.

 

نکته‌ی اول: روشنایی خوب

عکس‌هایی که روشنایی خوبی دارند بیشتر مورد بازدید قرار می‌گیرند، پس چرا از گرفتن عکس‌های تاریک و تیره دست برنمی‌دارید؟ بهتر است در طول روز از خانه عکس بگیرید و از نور طبیعی استفاده کنید. پرده‌ها را کنار بزنید و در صورت لزوم چراغ‌ها را روشن کنید. زوایای مختلف را بررسی و زاویه‌ی پرنور را کشف کنید. اگر لازم شد می‌توانید از فلش استفاده کنید.

نکته‌ی دوم: به‌هم ریختگی ممنوع!

لازم نیست خانه‌تان را کاملا تمیز کنید (مگر اینکه بخواهید از فاصله‌ی یک سانتیمتری کاشی‌های حمام عکس بگیرید!). فقط به بینندگان عکس‌ها لطف کوچکی کنید و روی کابینت‌ها، تخت و کف‌ فضاها را تمیز کنید. به‌هم ریختگی‌ها در عکس نه‌تنها توجه بیننده را به خود جلب می‌کند بلکه تجسم حضور در آن فضا را نیز دشوار می‌کند.

نکته‌ی سوم: آنچه بیننده می‌خواهد نشان دهید

اگر در گرفتن و بارگذاری تعداد عکس محدودیت دارید بهتر است فضاهای اصلی مانند فضای خارجی خانه، آشپزخانه، حمام، اتاق نشیمن و یک یا دو اتاق خواب را نشان دهید. ببینید بهترین فضای خانه کجاست و آن‌را به نمایش بگذارید. بهتر است جنبه‌های عالی خانه را برجسته کنید و بینندگان را تحت تاثیر قرار دهید.

نکته‌ی چهارم: عکس‌هایی متناسب با آگهی بگیرید

اگر در آگهی راجع‌به کابینت‌ها و فضای باز آشپزخانه صحبت می‌کنید حتما از آن قسمت عکس بگیرید. با اینکه توضیحات یک آگهی بسیار مفید است ولی جادوی عکس‌های فوق‌العاده را دست‌کم نگیرید.

نکته‌ی پنجم: عکس‌های بیشتر، بازدید بیشتر

این یک فرمول ساده ریاضی است! متقاضیان ملک به‌دنبال دیدن ابعاد مختلف هستند. هرچه عکس‌های آگهی بیشتر باشد، بازدید بیشتری خواهد داشت.

مطالب مشابه
نظرات کاربران 0 نظر