مشاوران املاک و متقاضیان ملک هوای همدیگر را داشته باشید!

۱۷ بهمن , ۱۳۹۶ 0 نظر

فرایند جستجوی خانه و درگیر شدن با آژانس‌ها و مشاوران املاک دیگر مانند گذشته نیست. شما در خانه روی مبل لم می‌دهید و بدون اندکی جابه‌جایی آگهی‌های فروش و اجاره‌ی ملک را بررسی می‌کنید. اپلیکیشن‌ها و وبسایت‌های املاک و مستغلات فاصله‌ی بین مشاوران و متقاضیان را به حداقل رسانده است. شما می‌توانید به‌راحتی آگهی‌های فراوانی را بررسی کنید و با کلیک روی دکمه‌ی «تماس با مشاور» اطلاعات بیشتری را راجع به آنها به دست آورید.

امروزه متقاضیان ملک به‌صورت آنلاین با آژانس‌ها و مشاوران املاک در ارتباط هستند ولی آیا همه‌ی این افراد خریداران واقعی و آماده‌ی معامله هستند؟ لزوما نه!

 

 

برخی از مشاوران املاک ساعت‌ها برای متقاضیان ملک وقت می‌گذرانند و خانه‌های مختلف را به آنها نشان می‌دهند. این مشاوران با این تفکر که می‌توانند یک مشتری حضور و زنده را به خریدار واقعی تبدیل کنند، زمان و انرژی زیادی صرف می‌کنند. ولی در نهایت با توجه به تلاش‌های زیاد آنها، متقاضی ممکن است آن ملک را بخرد یا به مشاور املاک دیگری مراجعه کند.

چه کسی مسئول است؟

آیا مشاوران املاک باید متقاضیان را بهتر بشناسند و برای آگاهی از نیازها و خواسته‌های آنها عملکرد بهتری داشته باشند یا متقاضیان باید شرایط خود را شفاف‌تر برای مشاوران املاک توضیح دهند؟

از آن‌جا که معمولا متقاضیان پیش‌قدم هستند، مشاوران املاک باید در تحلیل و شناخت آنها بهتر عمل کنند. این آنالیز بخشی از حرفه‌ی مشاوران املاک است و باید به‌درستی انجام شود. آژانس‌ها و مشاوران تلاش فراوانی برای فروش و اجاره‌‌‌ی ملک می‌کنند ولی همه‌ی این تلاش‌ها به یک معامله ختم نخواهد شد. اگر شما هم مشاور املاک هستید قبل از گذاشتن زمان و انرژی سوالات زیادی از جویندگان ملک بپرسید تا با نیازها و خواسته‌های آنها بیشتر آشنا شوید.

برخی از متقاضیان نیز تمایل دارند تا توجه این دوست جدید (مشاور املاک) را جلب کنند، دوستی که آنها را به خانه‌های مختلف می‌برد، اطراف محل را به آنها نشان ‌می‌دهد و درباره‌ی دنیای املاک و مستغلات با آنها گپ می‌زند. وقتی خریدار برای زمان مشاور املاک هزینه‌ای پرداخت نمی‌کند چرا راغب به این کار نباشد؟

متقاضی باید چگونه باشد؟

آیا متقاضیان ملک باید از جستجوی آنلاین و لمس دکمه‌ی تماس و گرفتن اطلاعات بیشتر از مشاوران خودداری کنند؟ خیر، به‌هیچ‌وجه. متقاضیان و جویندگان ملک باید به راحتی با مشاوران املاک تماس بگیرند، سوالات خود را از آنها بپرسند و اطلاعات جمع‌آوری کنند.

بیشتر خریداران نمی‌دانند که فرایند خرید خانه یک شبه اتفاق نمی‌افتد. از زمانی که شما برای اولین بار عکس‌های ملک را می‌بینید تا زمانی که کلیدهای آن‌را دریافت می‌کنید ممکن است ۳ هفته تا ۱ سال طول بکشد. اگر نمی‌توانید خواسته‌هایتان را با یک مشاور املاک مطرح کنید هرچه زودتر دست بجنبانید و مشاور حرفه‌ای هر محله‌ را پیدا کنید.

مشاور املاک باید چگونه باشد؟

اگر مشاور املاک هستید حتما می‌دانید که یک آگهی و تماس متقاضی با مشاور نشان‌دهنده‌ی یک خریدارِ واقعی و مصمم نیست. یک مشاور املاک حرفه‌ای نقش بزرگی را در فرایند فروش بر عهده دارد و نیازها و خواسته‌های مشتری را بررسی می‌کند.

خلاصه این‌که مشاوران املاک نقش فانوس را در مسیر خانه‌دار شدن دارند و روشن‌کننده‌ی این راه هستند. مشاوران حرفه‌ای و باتجربه با تحلیل نیازها و خواسته‌های مشتری، اطلاعات کافی در اختیار آنها قرار می‌دهند و انرژی خود را هوشمندانه خرج می‌کنند!

مطالب مشابه
نظرات کاربران 0 نظر